Spotkania

Gdzie?

Nasze spotkania odbywają się przeważnie w Dąbrowie Górniczej, w parku Zielona. Wszelkie informacje o terminach i miejscach są na bieżąco uzupełniane na naszym profilu facebook oraz stronie www.

 

Kiedy?

Kultywujemy tradycję w zgodzie z najważniejszymi terminami w kalendarzu słowiańskim nie zapominając o życiu zawodowym naszych członków, dlatego staramy się dopasować tak spotkania, aby wypadały w weekendy lub ustawowo wolne dni od pracy.

 

Kto może przyjść?

Absolutnie każda osoba, która z poszanowaniem podejdzie do naszego święta. Osoby wulgarne, agresywne, pijane, drwiące z naszych poglądów i wierzeń będą wypraszane z miejsca obrzędowania.

Bardzo surowo traktujemy osoby pijane. Stan nietrzeźwości= wykluczenie z kręgu.

 

Co należy przynieść ze sobą?

Przede wszystkim radość w sercu i uśmiech na twarzy, a jeżeli tego zabraknie- z chęcią podzielimy się naszymi.
Często wspominamy o miodzie pitnym, który dobrze jest przynosić na obrzędy, ponieważ to m.in. z niego składana jest obiata Bogom, a z racji dużej ilości osób w grupie organizatorzy nie zawsze posiadają odpowiednich funduszy, aby zakupić taką ilość butelczyn.
Również często nasze imprezy odbywają się w plenerze, zatem namiot, karimata i śpiwór bywają bardzo potrzebne.
Dużo zależy oczywiście od obrzędu, w jakim chcesz wziąć udział, dlatego polecamy czytać informację i śledzić nasze wydarzenia na facebook’u –  to tam będzie cała wiedza w pigułce, niezbędna do komfortowego spędzenia z nami czasu.

 

Zasady którymi kierujemy się na spotkaniach

Jesteśmy stanowczymi przeciwnikami wchodzenia do kręgu osób wypitych. Nie mówimy o jednym, dwóch piwach, ale o stanie chwiejnym. Uważamy też, że jako osoby dorosłe, potrafimy sami o sobie decydować, dlatego nie chcemy sytuacji, w których musimy siłą wyprowadzać osobę pijaną z kręgu obrzędowego.

Szanujemy zieleń i korzystając ze wspaniałości natury- nie dewastujemy jej. Jeżeli zbieramy drewno, to tylko tyle, ile nam potrzeba. Nie palimy dziesięciu ognisk, a dwa/ trzy ( z czego jedno obrzędowe), czyli tyle ile niezbędne. Sprzątamy po sobie śmieci i dbamy również o to, aby u sąsiada było czysto.

Jesteśmy przeciwnikami bijatyk fizycznych i potyczek słownych. Z tego też powodu prosimy o zachowanie umiaru w piciu- na ogół to wtedy wychodzi z człowieka wiele jadu.
W trakcie obrzędu i biesiady wyłączamy się od polityki, kwestii pieniędzy i wzajemnych porachunków- to czas w którym skupiamy się na Bogach i naturze.

Nie jesteśmy grupą rekonstrukcyjną, a wyznaniową, dlatego nie wymagamy strojów ,,słowiańskich”. Kwestie poczucia estetyki pozostawiamy naszym członkom grupy.

Spotykamy się przed obrzędem możliwie wcześnie, aby przygotować się do niego (nanieść drewna, ugotować coś, przygotować miejsce obrzędowe). Każda osoba powinna wykazać się zaangażowaniem w tej kwestii.