VI Wiec Rodzimowierczy

PIĄTEK
Około godziny 20:00 przyjechaliśmy na miejsce do osady Barbarka (w Toruniu) w składzie: Szymon Bronimir Gilis Bożena Żak Sławek Bednarczyk Karolina Lisek. Po przywitaniu i zakwaterowaniu, zasiedliśmy do krótkiej biesiady przy wspólnym ogniu.

SOBOTA
Wszystko zostało rozpoczęte obrzędem, na którym prosiliśmy Bogów, Przodków oraz Duchy tego miejsca, aby nam towarzyszyły i dobrze radziły w trakcie Wiecu. Tego dnia odbył się również Spas Chlebowy/ Święto Mokoszy, podczas którego prosiliśmy o dobry następny rok oraz pogodę, która wspomoże otaczającą nas roślinność.
W ramach upominku i podziękowania za przyjazd od gospodarzy tegorocznego Wiecu otrzymaliśmy chleb i sól widoczne na zdjęciu za co bardzo dziękujemy.

Odbyły się kolejne wykłady – jak w harmonogramie dostępnym na stronie Wiecu. Wśród występujących był również Szymon Bronimir Gilis, który poprowadził wykład o miodach. Wykład ten spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, z czego możemy być dumni. Późnym wieczorem odbyły się śpiewy i tańce przy ogniu.

NIEDZIELA

Odbyły się kolejne panele dyskusyjne:

1. Propozycje organizacji wewnętrznej pracy Konfederacji w układzie hierarchicznym – Samuel Conejo

2. Postawa rodzimowiercza, konsekwencje kontrowersyjnych postaw i poglądów oraz ich wpływ na postrzeganie rodzimowierstwa, zwłaszcza liderów. Wypracowanie zasad postępowania względem osób narażających na szwank wizerunek szeroko rozumianej wspólnoty rodzimowierczej – Tatiana Piołunowa

3. Ustalenia odnośnie VII WIECU RODZIMOWIERCZEGO
Ustalono, że:
– następny wiec będzie odbywać się na południu
– organizatorami została nasza Gromada MIR

Później odbył się obiad, po którym ruszyliśmy do domu.

Z tego miejsca pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania VI Wiecu; Sława dla Was!
Dziękujemy również za zainteresowanie polskim Rodzimowierstwem; Sława dla wszystkich uczestników!
Mamy również nadzieję, że osoby które z różnych życiowych przyczyn nie mogły, a chciały na tegorocznym wiecu się pojawić- będziemy mogli spotkać na VII edycji na południu Polski.

%d bloggers like this: