Święto Kupały 2018 w gromadzie MIR

W weekend od 22 do 24 czerwca organizowaliśmy Święto Kupały w miejscowości Masłońskie nad porajskim zalewem. Obrzęd poprowadzili Bronimir oraz Zoja przy pomocy przyjaciół Gromady w sobotę, dokonując zaślubin ognia z wodą. 
W dzień poprzedzający święto odbył się pierwszy wiec Gromady, gdzie wymieniono się spostrzeżeniami na temat rozwoju wspólnoty.

Pogoda przez calutki weekend nam nie dopisywała, za to wszystko wspaniale zrekompensowali przybyli na obrzęd ludzie. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Wielki to dla mnie zaszczyt gościć Was w tym cudownym miejscu. Tym bardziej że pogoda w tym roku nie była łaskawa. Było dość chłodno a wilgoć w powietrzu doskwierała dość bardzo. Jednak Wy dopisaliście ja najbardziej. Dziękuję Wam że jesteście tacy jacy jesteście, że można na Was liczyć i w tak wielkim gronie, ochoczo przybywacie by świętować i składać obiaty Bogom, Przodkom jak i duchom miejsc w których przebywamy. Jesteście niesamowicie. Niechaj iskra Swarogowa w dniu wczorajszym zapalona w waszych sercach przez cały rok was grzeje.
~Bronimir

 

 

Sława!

%d bloggers like this: